A parilén konform bevonat fémekhez, elasztomerekhez, elektronikához és műanyagokhoz használható, és széles körben alkalmazzák az autóiparban, a repülőgépiparban, az elektronikában és az orvosi iparban. A parilén bevonat egy ultravékony film polimer bevonat, amely egyenletes, tűszúrásmentes védőbevonatot biztosít minden azonos vastagságú formához, élhez, réshez és mélyedéshez anélkül, hogy ki lenne téve a hagyományos bevonatok élhatásainak.
A parilén bevonat különböző anyagokra, például szubsztrátokra,
műanyagokra, fémekre, elasztomerekre, elektronikus alkatrészekre, szerelvényekre alkalmazható.
A parilén konform bevonási folyamat
A parilén bevonatot fehér és tisztaszobás létesítményekben, egyedi tervezésű berendezésekkel viszik fel, és szabadalmaztatott dimerekből származik. A parilént vákuumban, szobahőmérsékleten gőzfázisú leválasztással viszik fel.
szakasz – SZUBLIMÁLÁS – a dimert részleges vákuumban 150 °C-ra hevítik, így az szilárdból gáz halmazállapotúvá alakul. A bevonat vastagságát és egyenletességét a használt dimer mennyisége és tisztasága határozza meg. A szabadalmaztatott dimereink 99,6%-os tisztaságúak.
szakasz – a PIROLÍZIS – gáz-halmazállapotú dimert kemencében hevítik. A hőmérséklet emelkedésével a molekulaszerkezet megváltozik, és az anyag repedezni vagy bomlani kezd. Több mint 650 °C-on a dimer monomerekre bomlik.
szakasz – POLIMERIZÁCIÓ – A lerakódási kamrában, ahol az ügyfél által biztosított termék bevonása történik, a bevonandó alkatrészeket szobahőmérsékleten tartják. A monomer még gázfázisban kerül a kamrába, és ott polimerizálódik. A nanorészecskék kémiailag összekapcsolódva láncszerű vagy hálózatos molekulát alkotnak. Óránként 1-2 mikronos sebességgel egyetlen átlátszó bevonat épül fel molekulánként, és minden szabadon lévő felületet beburkol. Egyetlen művelettel 10 nanométernél kisebbtől 70 mikronig terjedő, szabályozható bevonatvastagság érhető el.
Két kamrás bevonat kialakítás
A monomer áramlását a kamra töltetéhez érintőlegesen irányítják egy szabadalmaztatott rögzítőszerkezet segítségével a diffúzió és a bevonat egyenletességének javítása érdekében, miközben minimalizálják a nyersanyagfogyasztást.
A rögzített alkatrészek alatt változó nyílású lemezek vannak, és ezek a lemezek az egyes kamraterhelések térfogata és geometriája alapján előre be vannak állítva az egyenletes és hatékony lerakódás elérése érdekében.
A parilén konform bevonat kontra a folyékony konform bevonat
A CWST bejelentette, hogy a kaliforniai Aliso Viejo-i telephelye folyékony bevonattal egészítette ki a konform bevonatokkal kapcsolatos szolgáltatáscsaládját. Tudjon meg többet az akril és uretán konform bevonatról.
Elasztomer összetevők, például szilikon és latex összetevők
Megoldások
Orvostechnikai eszközökhöz, amelyek biogyógyászati kompatibilitást és gátló védelmet igényelnek a biofolyadékokkal, nedvességgel és vegyi anyagokkal szemben.
Száraz rétegű kenőanyagként is működik, a TEFLON® súrlódási együtthatóját megközelítő súrlódási együtthatóval.
Az N típusú parilént jellemzően olyan alkalmazásokban használják, amelyek ilyen típusú leválaszthatóságot vagy száraz rétegű kenőanyagot igényelnek.
Elektronikus
Áramköri lapok
Megoldások
Egyenletes és konzisztens védőbevonat, amely nem húzódik el a szélektől, és nem mutat meniszkuszi erőket
Kiváló dielektromos szilárdság.
Ellenáll a nedvességnek és gyakorlatilag nem oldódik minden ismert szerves és szervetlen oldószerben, beleértve a savakat és lúgokat is.
Huzalra tekert eszköz
Mágnesek
Huzalozott ferrithengerek.
Porított ferrithüvelyek.
Solutions
A huzal kopási sérüléseinek kiküszöbölése egyenletes bevonatvastagság mellett
Maximális tekercselési hely.
Az alacsony vízgőzáteresztés kiváló korrózióvédelmet biztosít.
Megszünteti a mágnesességi vagy permeabilitási problémákat.
Gumi
Elasztomer alkatrészek
Gumibillentyűzet és kezelőszervek
Megoldások
Megfelel a felszíni jellemzőknek, beleértve a lyukak belső méreteit is.
Erős felületi tapadás és rugalmasság.
Megszűnteti az elasztomer tapadását és véd a szennyeződések, olajok, petrolkémiai anyagok és oldószerek ellen.
Védi a nyomtatott feliratokat a kopástól.
A parilén konform bevonatok – Előnyök és hozzáadott értékek
Előnyök
Teljes felületi alkalmazkodóképesség
Lyuk- és stresszmentes alkalmazás
Dielektromos és nedvességgátló
Robosztus
Kiemelkedő elektromos szigetelés
Alacsony dielektromos állandó
Biokompatibilitás és biológiai stabilitás (sterilizálható)
Optikai tisztaság
Illékony vegyi anyagok nulla gázkibocsátása
Hozzáadott értékek
A parilén bevonatolási eljárás nem tartalmaz folyékony fázist, így a bevonat nem gyűlik össze az alacsony területeken, nem hidal át a szubsztrát jellemzőin, és nem mutat olyan folyékony tulajdonságokat, mint a meniszkusz vagy a kapilláris hatás.
A parilén film egy tiszta, polikristályos és amorf lineáris polimer, amelyet kiváló dielektromos, gázzáró és mechanikai tulajdonságok jellemeznek, így nagyon vékony rétegekben képes megfelelni a bevonatolási követelményeknek.
Alacsony statikus és dinamikus súrlódási együttható, ami olyan száraz rétegű kenést biztosít, amely bizonyos alkalmazásoknál különösen hasznos lehet.
A szobahőmérsékleten történő leválasztási eljárásnak köszönhetően a parilén bevonat számos szubsztrátra alkalmas, beleértve a ferriteket, gumikat, szilikon elasztomereket, papírt, gyantákat, műanyagokat, szilíciumot, fémeket és még a szemcsés anyagokat is
Mivel a parilén bevonat rendkívül hatékony a nagyon vékony bevonatok alkalmazásakor, az olyan érzékeny szubsztrátumok, mint az elektronikus érzékelők vagy membránok jelentős mechanikai vagy terhelési hatások nélkül védhetők.
A parilén bevonat – dimer beszállító
A parilén alapanyagokat dimereknek nevezik. A CWST IPC-CC-830 és USP VI. osztályú jóváhagyott parilén dimereket kínál. Ezek a legfontosabb nyersanyagok, amelyeket a parilén bevonatolási folyamat során használnak. A kereskedelmi forgalomban kapható parilén alapanyagok vagy dimerek leggyakoribb típusai a Dimer C és a Dimer N. Tudjon meg többet a parilén dimerekről.
A parilén konform bevonási módszerek
Kétféle parilén bevonatolási módszer létezik, fix bevonatolás és gördülő bevonatolás. A választott módszer attól függ, hogy az alkatrésznek szelektív vagy egyenletes parilénbevonatra van-e szüksége. Tudjon meg többet a parilén bevonatolási módszerekről.
Az egyedülálló parilén polimer sorozatot egy kutató vegyész izolálta az 1940-es évek végén az angliai Manchesteri Egyetemen. A Union Carbide Corporation tudósa, William Gorham később kifejlesztett egy lerakási eljárást a film felhordására, és a Union Carbide kereskedelmi forgalomba hozta az anyagot és az eljárást. A CWST Para Tech Coating 1968-ban megvásárolta ennek a bevonási eljárásnak a licencét, majd kifejlesztett és szabadalmaztatott számos fontos fejlesztést, amelyek optimalizálják a parilén vákuumos leválasztásos bevonat teljesítményét, konzisztenciáját és megbízhatóságát.
Konform bevonatkészítő gépek
A Curtiss-Wright Surface Technologies pótalkatrészeket, kritikus alkatrészeket és anyagokat tud biztosítani a parilén bevonógépek működéséhez. Szakértői csapatunk műszaki támogatást nyújt a hibaelhárításhoz és a bevonatoló berendezések javításához.
Parilén bevonat GYIK
A parilén bevonat biztonságos a környezetre nézve?
A parilén zöld technológia, nem termel vágóerőt, hőterhelést vagy kioldódó összetevőket.
Konform a parilén bevonat?
A lerakódási folyamat a szubsztrátum topográfiájától, a dimer tisztaságától függetlenül stabil minden szubsztrátumhoz, amely stabil részleges vákuumos környezetben, így a lerakódási folyamat valóban szabályos bevonatot biztosít.
Mit csinál a parilén bevonat?
A parilén robusztussá teszi az elektronikus alkatrészeket és szerelvényeket. Kiváló átmérőszilárdsággal rendelkezik, elnyomja az ónszilánk növekedését, és jelentősen javítja az ólommentes forrasztóanyag ízületeinek élettartamát. Kémiailag inert, ROHAS és reach megfelelő, a terméket védőgáttal burkolja be, amely taszítja a korrozív vegyi anyagokat, gázokat, nedvességet és folyadékot.
Bevonható az elektronika parilénnel?
A parilén a nagy megbízhatóságú elektronika választott bevonata.
Használható a parilén orvosi eszközök bevonására?
Az orvostechnikai eszközök gyártását segítő eszközök és a beviteli rendszerek esetében a parilént széles körben használják a részecskementes, biokompatibilis, szárazfilmes kenhetőség biztosítására.
Milyen előnyei vannak a parilén bevonatnak?
A parilén anélkül szűnteti meg az elasztomer alkatrészek tapadását, hogy súlyt adna hozzá, vagy lényegesen befolyásolná a hordozóanyag rugalmasságát. A pórusokat lezáró, parilénnel bevont elasztomerek a biokompatibilis és környezetvédett réteg mellett az alacsony súrlódási együttható előnyeit is élvezik.